top of page

Opel Meriva motor slaat na enkele min. Af

Foto van schrijver: Schaap AutomotiveSchaap Automotive

Opel Meriva (Z16XEP)

Klacht: Na enkele minuten slaat de motor af en kan dan niet meer worden gestart. Als de motor is afgeslagen is er geen communicatie meer met de motor ECU mogelijk en knippert het immobilisatie lampje.

Na een paar minuten wachten kan de motor weer worden uitgelezen en zijn de volgende foutcode's opgeslagen.

  • P1600 - Vervang electronische regelaar (ECU)

  • U2103 - CAN bus: fout

  • U2104 - CAN bus: fout

  • U2108 - TC/ABS- geen communicatie

  • U2107 - Module body controle- geen communicatie

  • P1116 - Circuit koelmiddelthermostaatklep- Voltage te laag

  • P1112 - Circuit solenoïdeklep deactivering poort- Voltage te laag

  • P0220 - Gaskleppositiesensor 2- Voltage te laag

  • P0120 - Gaskleppositiesensor 1- Voltage te hoog

  • P1612 - Startonderbreker- Signaal ontbreekt of foutief

  • P1615 - Module body controle

Bij aankomst bleken de bobine en het motorstuur apparaat reeds vervangen te zijn echter zonder resultaat.

Tijdens het onderzoek werd duidelijk dat de storing pas optrad na een bepaalde warmte ontwikkeling, door de motor ECU te koelen konden we de storing uitstellen.

Er moest dus een oorzaak zijn die wel invloed heeft op de motor ECU maar niet de ECU zelf, deze was reeds vervangen.


In dit scope beeld is te zien dat er op het moment van uitschakelen van de bobine stroom een korte stroom piek ontstaat. Dit is de oorzaak van de hoge warmte ontwikkelingen in de motor ECU

Oplossing:

Door het monteren van nieuwe en vooral de juiste bougies werd deze storing verholpen. Uit navraag bij de bestuurder werd duidelijk dat de bougies tijdens de vakantie in Frankrijk waren vervangen omdat de motor soms wat inhield.

In dit scope beeld is te zien dat de het uitschakelen van de stroom door de bobine weer normaal verloopt en er geen stroompiek meer ontstaat.


779 weergaven

Recente blogposts

Alles weergeven

© 2025 Schaap Automotive

bottom of page